Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite oraz często zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są naprawdę smaczne i godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

W największym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej również odkryć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.