Świetna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród licznych możliwości, jakie proponuje kuchnia europejska na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, łączy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe posiłki włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. bianca Kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, focaccia, ravioli oraz liczne desery – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film